Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/gatodorg/public_html/include/connect.php on line 5
Gatod
  • Çingene Kızı / Zeugma
    Gaziantep
  • Balıklı Göl / Urfa
    Şanlıurfa
  • Nemrut Dağı / Kahta
    Adıyaman

Haberler

DERNEĞİMİZİN OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI.

Güneydoğu Anadolu Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (GATOD), Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa yeniden seçilen Mete Akcan, Gaziantep’in turizm alanında gelişimine yönelik her türlü proje ve işbirliğine açık olduklarının mesajını verdi.

 

Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki temsilcisi olan GATOD, Olağan Genel Kurulunu Divan Gaziantep’te gerçekleştirdi. GATOD üyesi otellerin ilgi gösterdiği Olağan Genel Kurul sonucunda mevcut başkan Mete Akcan’ın önderliğini yaptığı yönetim kurulu güven tazeledi. GATOD’un yeni döneminde görev alacak Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Bakbak, Nedim Bahar, Turgut Ercan, Sibel Tütüncüler, Önder Bayram ve Faruk Erzin’den oluştu.

“BÖLGEMİZİN TURİZMDEKİ PAYI ARTMALI”

GATOD Başkanlığına yeniden seçilen Mete Akcan, kendisine duyulan güvene teşekkür ederken, yeni dönemde de bölgenin ve özellikle Gaziantep’in kültürel ve turizm alanında gelişmesine her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını açıkladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı “Şimdi Gaziantep’e Gitme Zamanı” Kampanyasını desteklediklerini belirten Mete Akcan “Ülke olarak ciddi bir sınav verdik. Ülkemiz üzerinde oyun oynamak isteyen iç ve dış güçler, hain emellerine ulaşamadı. GATOD olarak bize düşen görev yaralarımızı çabucak sarmak ve bölgemizin turizmden hak ettiği payı almasını sağlamak. Bu kapsamda çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’in başlattığı “Şimdi Gaziantep’e Gitme Zamanı” kampanyası elbette önemli. Buna ilaveten dernek olarak koyduğumuz hedefler var. 2017 yılında İstanbul’da yapılacak ve dünyanın 5.büyük fuar organizasyonu olan EMITT Fuarı’na 2 yıl aradan sonra, Gaziantep olarak katılmak istiyoruz. 750 bin kişinin ziyaret ettiği bu fuarda şehrimizin tanıtılması çok büyük önem taşıyor” dedi.

HİZMET AĞI GENİŞLİYOR

GATOD’un faaliyet alanının sadece Gaziantep olmadığını da hatırlatan Akcan “Bölge illeri çalışma alanımız kapsamında. Bölgede bize bağlı olan 9 il arasına son olarak Kahramanmaraş’ta eklendi. Hizmet alanımızı her geçen gün genişleterek, bölgenin turizmden aldığı payı daha da artırmak için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.Diger Haberler